Charita Jindřichův Hradec

Terénní pracovník do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Kompas

Archiváře Teplého 1306 Částečný úvazek 1. 11. 2023 výběrové řízení
Kontaktní osoba
Mgr. Karolína Píchová DiS.

ředitelka Charity Jindřichův Hradec
Tel.: 731 604 554 E-mail: reditel@jhradec.charita.cz

Hledáme převážně terénního pracovníka, který by se věnoval dětem a mládeži. Nabídka je určena vysokoškolským studentům nebo vystudovaným pedagogům či sociálním pracovníkům.

Jedná se o sociálně pedagogické činnosti s dětmi a mladistvými ve věku od 7 do 22 let, kteří se nachází v nepříznivé sociální situaci. Práce bude jak přímo v našem Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Kompas, tak především v terénu. Náplní je kontaktní práce, situační intervence, motivační rozhovory, poradenství – jak v klubu, tak i v terénu, příprava a vedení skupinových aktivit (volnočasových, preventivních apod.).

Co vás čeká
  • sociální práce s dětmi a mladistvými především v jejich přirozeném prostředí (hřiště, parky...) nebo v ambulanci
  • provázení procesem jednání se zájemcem o službu, uzavření smlouvy o spolupráci a stanovení, realizace a vyhodnocení individuálního plánu klienta
  • vedení kompletní dokumentace, další administrativní a metodické činnosti
  • spolupráce s jinými pomáhajícími organizacemi ve prospěch klientů (OSPOD, SVP, PPP, školská zařízení...)
Nabízíme:
  • Zaměstnání na 0,4 úvazku v Jindřichově Hradci (mohou být i dvě osoby 0,2 + 0,2 úvazku)
  • Nestereotypní, smysluplnou práci v příjemném mladém kolektivu
  • Nástupní mzdu 11 200 za 0,4 úvazek s nárůstem po zaškolení
  • nestereotypní, smysluplnou, kreativní práci v příjemném mladém kolektivu
  • profesní růst a další odborné vzdělávání v soc. oblasti
  • pravidelnou týmovou nebo individuální supervizi, 10 dnů dovolené za 0,4 úvazek a další benefity
  • možnost podílet se na rozvoji práce s dětmi a mladistvými na Jindřichohradecku
Očekáváme:
  • odbornou způsobilost pro výkon pozice sociálního pracovníka
  • trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost
  • řidičský průkaz typu B – aktivní řidič
  • osobnostní zralost, komunikativnost, systematičnost, spolehlivost, schopnost empatie, kreativity a asertivity, schopnost týmové i samostatné práce, ochotu dále se vzdělávat
  • uživatelská znalost práce na PC, zvl. Office 365, popř. systému e-quip
  • odborné znalosti, zj. v oblasti rodinného práva a sociálně-právní ochrany dětí
  • ztotožnění se s hodnotami Charity
  • zkušenosti práce s cílovou skupinou výhodou

Benefity:Mobilní telefon, možnost napracovat si hodiny,vzdělávací kurzy, školení, firemní akce, dovolená 5 týdnů, možnost občasné práce z domova, notebook

Své CV a motivační dopis zašlete na email: volnepozice@jhradec.charita.cz. Své strukturované životopisy a motivační dopisy zasílejte do 22. 10. 2023. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru. Nástup možný ihned.