Lidé darovali 1150 kilogramů potravin a drogerie
22. dubna 2023 Aktuálně

Lidé darovali 1150 kilogramů potravin a drogerie

V sobotu 22. dubna od 8 do 18 hodin se dobrovolníci a zaměstnanci Charity Jindřichův Hradec zapojili do jarního kola Sbírky potravin. Při jedné z největších celorepublikových charitativních akcí lidé v prodejně Lidl v Jindřichově Hradci mohli lidé darovat trvanlivé potraviny a základní drogerii a byli opravdu štědří. V koších našich dobrovolníků bylo 1150 kilogramů potravin a drogerie.Darované potraviny doplní zásoby Výdejny Samaritán, která se pomáhá lidem v těžké životní situaci. 

V sobotu 22. 4. 2023 proběhla celorepublikově Sbírka potravin. Charita Jindřichův Hradec měla své zaměstnance a dobrovolníky tradičně v prodejně Lidl v Jindřichově Hradci. Lidé zde mohli nakupovat trvanlivé potraviny a drogerii, které za pokladnami mohli darovat do připravených košíků. Vybrané zboží bude pomáhat například opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. V Jindřichově Hradci budou potraviny a drogerie distribuovány prostřednictvím Výdejny Samaritán.

Dobrovolníci přijímali do připravených košů trvanlivé potraviny a drogerii. Nejvíce vítané potraviny byly olej, mléko, těstoviny, rýže, cukr, luštěniny, konzervy, dětská výživa, pytlíkové polévky a další. Z drogerie lidé často darovali např. mýdla, šampony, sprchové gely, žiletky, pasty a kartáčky na zuby, dětskou kosmetiku, pleny, dámské hygienické potřeby, toaletní papír, prášek na praní, úklidové prostředky a další. Každý i sebemenší dar pomůže potřebným.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank, ve spolupráci s obchodními řetězci, neziskovými organizacemi a dalšími.

Při podzimním kole sbírky 12. listopadu 2022 darovali lidé po celé republice 520 tun potravin (v prodejně Lidl v J. Hradci to bylo 1075 kg) a drogerie, které pomohou potřebným lidem prostřednictvím neziskových organizací. Cesta darovaných potravin je jednoduchá a krátká. Darující pomáhá přímo ve svém regionu, v tomto případě na Jindřichohradecku.

Mgr. Miroslava Mayerová

PR pracovník
Tel.: 605 791 147 E-mail: 8bEy9-5nW5zka3hgc8m%C8.jW_rmO1.7~bGkO1p