Podzimní kolo sbírky potravin 2022

Podzimní kolo sbírky potravin 2022

12. 11. 2022, 08:00 - 12. 11. 2022, 18:00 Lidl Jindřichův Hradec Akce pro dobrovolníky, Akce pro veřejnost

V sobotu 12. listopadu se dobrovolníci a zaměstnanci Charity Jindřichův Hradec zapojili do podzimního kola Sbírky potravin. Při jedné z největších celorepublikových charitativních akcí lidé v prodejně Lidl v Jindřichově Hradci nakoupili a darovali 1075 kg potravin a drogerie. Darované potraviny doplní zásoby Výdejny Samaritán, která se pomáhá lidem v těžké životní situaci. 

V sobotu 12. 11. 2022 proběhla celorepublikově tradiční Sbírka potravin. Charita Jindřichův Hradec měla své zaměstnance a dobrovolníky tradičně v prodejně Lidl v Jindřichově Hradci od 8 do 18 hodin. Lidé zde mohli nakupovat trvanlivé potraviny a drogerii, které za pokladnami darovali do připravených košíků. Vybrané zboží bude pomáhat například opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. V Jindřichově Hradci budou potraviny a drogerie pomáhat prostřednictvím Výdejny Samaritán.

Dobrovolníci přřijímali do připravených košů trvalivé potraviny a drogerii. Nejvíce vítané potraviny byly olej, mléko, těstoviny, rýže, cukr, luštěniny, konzervy, dětská výživa, pytlíkové polévky a další. Z drogerie lidé darovali např. mýdla, šampony, sprchové gely, žiletky, pasty a kartáčky na zuby, dětskou kosmetiku, pleny, dámské hygienické potřeby, toaletní papír, prášek na praní, úklidové prostředky a další. Každý i sebemenší dar pomůže potřebným.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank, ve spolupráci s obchodními řetězci, neziskovými organizacemi a dalšími.

V sobotu 12. listopadu darovali lidé po celé republice 520 tun potravin a drogerie, které pomohou potřebným lidem prostřednictvím neziskových organizací. Cesta darovaných potravin je jednoduchá a krátká. Darující pomáhá přímo ve svém regionu, v tomto případě na Jindřichohradecku.

Mgr. Veronika Rozsypalová

koordinátor dobrovolníků
Tel.: 739 744 039 E-mail: c.Ey47a7TkBJ9if77hIkQOQb3knnV12938Es-Z29g